טראנס

 

קידום אתרים לגמרי לבד

 

 

 

וואו. איך בא לי להתחיל ללמוד משהו, לא יודעת מה אבל משהו שקשור לעיצוב גרפי אולי קורס פוטושופ, לא משהו ארוך ורציני, משהו נחמד להעביר את הזמן ולקבל עוד כלים על עבודה עיצובית במחשב. אבל איפה לומדים קורס פוטושופ? האם יש בסביבת מגוריי? באיזה ימים? מה משך הקורס וכמה הוא עולה?

יום יום המוני אנשים מתלבטים בשאלות כאלה ואחרות. מה הם עושים? פותחים מנוע חיפוש באינטרנט, מקלידים את השאלה הרצויה או מילות מפתח רלוונטיות, במקרה הזה למשל קורס פוטושופ ומתחילים להיכנס לאתרים שעולים בתוצאות החיפוש ולהשיג את המידע שלהם ואפילו לרכוש שירותים או מוצרים. אם אני מחפשת קורס פוטושופ, סביר להניח שהחיפוש שלי יסתפק בשלוש עד ארבע התוצאות הראשונות שמנוע החיפוש יציג לי. את המידע המבוקש אקבל בטח בתוצאת החיפוש הראשונה או השניה, ובשביל השוואת מחירים אולי אבדוק עוד שני אתרים. זה אומר שאם אתם מדורגים במקום העשירי בתוצאת חיפוש, אפילו אם יש לכם קורס פוטושופ מאוד אטרקטיבי ובמחיר סביר, אני לא אדע על קיומכם. וזו בדיוק הסיבה למה קידום אתרים הוא כל כך חשוב בימינו.

 

אז איך יוצרים קידום אתרים?

אחרי שהבנו את החשיבות הרבה של קידום אתרים, אפשר לעבור לאיך. מי שיכול להשקיע סכומים מכובדים ולתת למומחה לעשות את עבודת קידום אתרים, מעולה. אבל לא לכולם יש תקציב פנוי בשביל קידום אתרים, זה לא אומר שאבוד לכם. בהחלט אפשר לעשות זאת בסגנון עשה זאת בעצמך. שלב ראשון הוא לבדוק את השטח, תקלידו את מילות המפתח שלדעתכם רלוונטיות לעסק שלכם ותראו איפה אתם ממוקמים באפון טבעי, לפעמים תופתעו לגלות שכיוון שאתם בנישה ספציפית והמתחרים שלכם מחזיקים אתר שמנוהל פחות טוב, אתם במקום גבוה. מצוין. אם זה לא המצב ישנם כמה כלים פשוטים שיכולים לשפר מאוד את מיקומכם:

-          אתר ידידותי ותקני - תקניות האתר מיד מקפיצה אותו בתוצאות החיפוש.

-          בחינת מילות מפתח -  תבדקו את כל הביטויים, צמדי המילים והצירופים שיש סיכוי גבוה שהגולשים ישתמשו בהם. ואז תתאימו את האתר שלכם לחיפושים פחות נפוצים, אבל עדיין רלוונטיים לעיסוקכם.