טראנס

 

אודות מוזיקת טראנס

מוזיקת טראנס היא סוגה מוזיקלית אלקטרונית שנוצרה החל משנות התשעים. הרעיון של מוזיקת טראנס הוא חזרות שוב שוב של אותם קטעי מוזיקה או צלילים במעין סדרה מעגלית ובכך יוצרות מקצב עז ואפילו מהפנט. בדרך כלל מוזיקת טראנס ידועה כמוזיקה עם קצב רציני ושימוש רב בתופים ובסינטיסייזרים שבאמצעות עבודת מחשב יוצרים סאונד פסיכדלי משהו. מוזיקת טראנס מתאפיינת גם בכך שהמוזיקה לא מלווה בקולות זמר אנושיים. מוזיקת הטראנס התפתחה מתוך עולמות מוזיקת ההאוס והטכנו שגם שם מדובר במוזיקה אלקטרונית מוקדם יותר כבר בשנות השבעים. באופן כללי, ניתן לומר שמדובר במוזיקה שהתפתחה בעולם המערבי בעיקר באירופה המערבית, היום היא יותר נפוצה ומוזיקת טראנס מאוד פופולארית ברחבי העולם, כולל ישראל.

 

מוזיקת טראנס כי העולם שייך לצעירים

עיקר קהלי היעד של מוזיקת טראנס הם צעירים במסגרת בילוי במועדונים. המוזיקה בגלל תכונותיה ההיפנוטיות ואפילו המדיטטיביות מאפשר ניתוק משגרת היום יום ובריחה אל עולם המוזיקה, אל תוך עצמך. מקום בלי שיפוטיות, בלי ביקורתיות ובלי לחצי ההווה והפחדים מהעתיד. אפשר להאזין למוזיקה, לרקוד ולהיות בכאן ובעכשיו. בגלל מאפייניה הייחודיים של מוזיקת טראנס לא מומלץ להאזין לה בזמן עיסוק בתחום שמצריך את ריכוזכם ועירנותכם המוחלטת. אם אתם עובדים בחברה של פינוי אספנות כפייתית וותך כדי פינוי שמים אוזניים ושומעים מוזיקת טראנס, אין בכל כל רע. לנהוג ולהאזין ברקע למוזיקת טראנס זה קצת יותר בעייתי, כי ייתן שהמוזיקה תסיח את דעתכם ממה שקורה על הכביש.

 

מוזיקת טראנס אידיאלית למסיבות

מי שרוצה להעלות את הקצב, את האנרגיות של אירוע מסוים ישים מוזיקת טראנס. אפילו באירועים משפחתיים כמו חתונות, בר מצווה או בת מצווה מגיעים למוזיקת טראנס. בדרך כלל לא בתחילת הערב, מתחילים עם משהו רך יותר, נגיש לכל הקהלים, אל בשעות היותר מאוחרות, כשנשארים החבר'ה הצעירים בהחלט יעבור התקליטן למוזיקת טראנס מקפיצה.מוזיקת טראנס שהחלה את דרכה במחתרת, הפכה אט אט להיות במיינסטרים. אפילו מבוגרים שרוצים להשתולל ולהשתחרר ימצאו עצמם קופצים ומרקדים במסיבות שונות לפי הקצב שולט של המוזיקה.