טראנס

 

חוקר פרטי

חוקר פרטי: פועל בנחישות, מראה רגישות.
דבר החקירות הפרטיות הינו אחד הדברים המעניינים והחשובים ביותר. קודם כל, חוקר פרטי נחשף לעיתים קרובות יחסית למקרים מעניינים. בנוסף, לעיתים מזומנות הולך שחקירה פרטית עושה צדק שיש להן גורם שמערכת המשפט ומערכת אכיפת החוק לצערונו לא היטיבו איתו. בנוסף בכל אלה, נושא החקירות הפרטיות הינו דבר תוסס וחדשני מנקודת מבט טכנולוגית, בסיסי מכיוון כל חוקר פרטי עושה כולם כדי לבוא לתוצאות בחקירה שבו הוא מתעניין, מורכב השתמשות באמצעים הטכנולוגיים המתוחכמים מכולן.

למה נדרשים חוקרים פרטיים?
שכירת חוקר פרטי באה בד"כ כפתרון לסוגיה אותה אינו הצליח מזמין החקירה לפתור ללא עזרה, והוא מתכוון לראות תשובה נכונה ואמיתית לבעיה שלו. למשל כש- חברה מבני הזוג חושד באחר בבגידה ורוצה לזכות ב תקבלו תשובה גדולה. כש בן אדם מעוניין למצוא אחר ילדו שיצא מהבית ונעלמו עקבותיו רוצה לקבל תשובה אף כשרשויות החוק התייאשו מלחפש. או שמא שאדם שנעשה להם עוול אבל התיק נסגר מחוסר עניין לקהל רוצה למצות את אותה החקירה. בכל המקרים שצוינו יכול לעשות חוקר פרטי אחר המרב כדי להגיע לתוצאות. המתווך יחפש ויחקור כל קצה חוט, ישאל ויחזור וישאל ידוע שעד שיגיע לחקר ה-אמת. הצמדות מתוך מטרה זו ערך מומלץ בעבודתו ובאופיו השייך החוקר הפרטי.

ה-אמת מעל לכל
מומלץ מאד להבין ולהבין שעצם הזמנת חקירה מחוקר פרטי איננה מבטיחה אותם קבלת התוצאות שמזמין החקירה מצפה להן. חקירה פירושה ירידה לחקר ה-אמת, לפעמים יגלה חוקר פרטי נקודות מיוחדות שלא תואמות כל וכלל את ההנחות הבסיסיות שהיו בהתחלת החקירה. במילים מסוג אחר: החוקר נאמן ללקוח של המשרד וממלא עם משמעות אחרת מבוקשו – חקירה של נושא או שמא האירוע של סביר. אבל הרבה יותר מכל נאמן החוקר הפרטי לאמת ומבחינה אתית הוא לא יכול לעשות דברי כדי לעוות אותה.

רגישות והתחשבות:
חוקר פרטי מנוסה ומנוסה מוסר ידע שופע, בדוק ומאומת ככל האפשר, אולם יחד בעלות הנחישות והנאמנות לדעת מוכרח החוקר הפרטי להראות רגישות יתרה. יש להיות מודע ש לפעמים נדרש החוקר למסור את אותה ה-אמת, אף כאשר זו מסוגלת לגרום לפגיעה. ואז הרגישות נחוצה שבעתיים.